Samochód pokazowy

Dzień dobry wszystkim zainteresowanym!

Chciałbym przedstawić tutaj pokrótce, zarys na pewien projekt.
Efektem pracy nad nim, mają być korzyści dla obydwóch ze stron biorących w nim udział.

Otóż posiadam samochód, który już sam w sobie jest w swoim środowisku poniekąd wyjątkowy, lecz mam co do niego własne poważne plany, by stał się pewnego dnia naprawdę niespotykanym, bardzo rzucającym się w oczy i przyciągającym uwagę gdziekolwiek się pojawi 🙂
Chciałbym uczynić go egzemplarzem jedynym na skalę kraju, stworzonym w takim stylu „Show&Go”. Czyli ma jeździć i robić wrażenie (a nie stać jak w muzeum).
Spektakularnie dopieszczony, jak w innych bogatszych, rozwojowych krajach, otwartych na takie „ciekawostki”, gdzie współpraca oparta na sponsoringu opłaca się każdemu.
Do tego jednak potrzebny jest kapitał, zwłaszcza, że zanim przystąpi się do modernizacji wizualnych nadwozia które mają robić największy efekt, należałoby doprowadzić stan techniczny pojazdu do doskonałości, zatem wymiana choćby starych zardzewiałych śrub, przewodów i wężyków na nowe itd.

Tak więc od jakiegoś już czasu chodzi mi po głowie coś na zasadach wynajęcia powierzchni reklamowej samochodu, a bardziej sensowny sponsoring projektu, by pożądane prace mogły wreszcie ruszyć.

Mój pomysł i efekt finalny jest już dość sprecyzowany w wyobraźni, lecz jak dotąd nie specjalnie potrafiłem wpaść na potencjalnego odpowiedniego kandydata do współpracy, który zarówno wpasowałby się wizerunkowo, jak też mógłby być zainteresowany taką, jakby nie było nietypową formą reklamy, zdecydowanie niecodzienną.
Zależy mi bardzo tutaj na kimś, kto również dostrzegłby w tym wspólny, a nie jednostronny cel i zysk, tak samo jak ja.
Pojazd o którym mowa, jest w kolorze czarnym i w takiej barwie chciałbym go utrzymać. Lecz jak na jego przeszło 25-letni żywot już nieco wypłowiały i zależy mi tu m.in. na odświeżeniu lakieru lub kompletnym położeniu lakieru od nowa, w jakiejś bardziej żywej barwie czerni (jako jeden z wielu etapów modyfikacji). Dodatkowo w zamian najsłabszej rynkowej wersji silnikowej planuję zamontować najmocniejszą możliwą dostępną wersję silnikową z linii modelu, a może nawet wówczas dodatkowo ją podkręcić przez specjalistów.
Z mojej strony oczywiście oferowana jest szeroko rozumiana reklama na wszystkich istotnych etapach prac, w różnorodnych mediach poświęconych projektowi. Chciałbym publikować zdjęcia i filmiki na 2-3 facebook’owych profilach stricte poświęconych projektowi, które następnie oczywiście rozchodziłyby się również na inne strony (tak przez samych fanów, jak i udostępnianych przeze mnie na kolejnych, licznych w obserwujących, stronach motoryzacyjnych które prowadzę). Do publikowanych postów dołączane by były informacje o sponsorze, linki do Waszych stron www, profili społecznościowych, kampanii produktowych czy sklepów (jakie sobie zażyczycie). Poza tym jeśli już samochód zacznie wyglądać atrakcyjnie wizualnie, to zdjęcia samochodu z gotowym oklejeniem prezentującym logo Waszej marki lub produkt czy hasła reklamowe i linki, dodatkowo same będą się rozchodzić po mediach, za pomocą fanów, którzy by udostępniali je ode mnie lub też takie materiały w formie zdjęć i filmów, które oni osobiście wykonają po spotkaniu na żywo i będą rozpowszechniać.
Przykładowo, ja nagrywam jakiś filmik swojego samochodu oklejonego w „waszych barwach” i wrzucam następnie na mój kanał youtube, vimeo, jak też facebook, to każdy taki powtórzony zabieg, to reklama jednocześnie Waszej marki i produktów + oczywiście wspomniane dodatkowe opisy i linki. Ponadto posiadam jeszcze konta w serwisach instagram i tiktok, gdyż staram się być na bieżąco w te sprawy i interesuję się nowoczesną reklamą marketingiem:) i je również chciałbym wykorzystywać do prezentacji mojego projektu. Myślałem również, żeby skorzystać ze swoich umiejętności i uruchomić dedykowaną tradycyjną stronę internetową www tego projektu i tam opisywać wszystkie przeprowadzane zabiegi w jednym miejscu, w formie swoistego kompendium wraz z informacjami o sponsorach. Jeżeli się uda, to możliwy byłby nawet artykuł o projekcie do ogólnopolskiego tematycznego, tradycyjnego czasopisma motoryzacyjnego, w którym już nawet pojawiały się dotąd moje autorskie teksty o innych samochodach. Następnie, gdy już samochód skończy spędzać większość czasu na operacjach w serwisach, warsztatach i firmach tunerskich zajmujących się przeprowadzaniem modyfikacji, pojawiałby się na ważnych motoryzacyjnych zlotach i imprezach i robił zamieszanie, zdjęcia z oklejeniem lądowałyby znowu w mediach, nie tylko na moich kanałach społecznościowych. I tak to by się kręciło.
Dlatego poszukuję partnera, którego podobnie interesują: motoryzacja, sporty motorowe oraz biznes, reklama i marketing, i chciałby takiego rodzaju niesztampowy sposób na reklamę swojej marki wykorzystać.
Część przedsiębiorstw korzysta w małym stopniu z takiej formy reklamy sponsorując różne projekty, które mogą zapewnić im dotarcie do potencjalnych odbiorców. Ja korzystam zatem również nieśmiało z możliwości tych czasów, gdzie popularna jest działalność tzw. influencerów promujących różne produkty w pewnych kręgach i myślę, że to co chciałbym zaoferować ze swojej strony może wydać się również interesujące dla potencjalnego partnera. Stąd zarys mojego pomysłu do rozważenia dla zainteresowanych i zapraszam do kontaktu poważnych zainteresowanych 🙂

kontakt@planetafaceta.com.pl

SŁOWA KLUCZOWE: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,