Balonik z misją

Balonik z misją

2 maja, 2021 1 przez REDAKCJA

Bardzo sympatyczna akcja miała miejsce w dniu wczorajszym.

Wczoraj – 1 maja zgłosił się Pan Kamil z intrygującą informacją, iż na jego posesji w miejscowości Dobra Nadzieja w Wielkopolsce wylądował i około 19:00 został przez jego córkę znaleziony balonik napełniany helem. Były do niego przyczepione dwie karteczki (widoczne na poniższym załączonym zdjęciu).
Jedna była we woreczku, natomiast druga przyczepiona do wstążki od baloników.
#1 Keine Maskenpflicht
(Żadnych obowiązkowych masek)
#2 Ich wünsche mir, das ich meinen 5. Geburtstag mit meinen Freunden und meiner Familie feiern kann.Ole aus Görlitz, 4 Jahre alt.
(Życzę sobie, żebym moje 5-urodziny mógł świętować z przyjaciółmi i rodziną. Ole z Görlitz, wiek: 4 lata)

Wiadomość z informacją o poszukiwaniu chłopca celem złożenia mu życzeń spełnienia marzeń, błyskawicznie się rozprzestrzeniła w internecie. Chłopca odnaleziono. Absolutnie zaskakujące jest w tym fakt, że balonik wylądował w miejscowości, która nazywa się „Dobra Nadzieja” 🙂 Balony w około 3-4 godzin musiały pokonać szacunkowo jakieś +/- 230 km.
Liścik wysłany został za pomocą połączonych ze sobą trzech balonów, jednak na miejsce odbioru dotarł już o siłach wyłącznie jednego. Być może z powodu braku szczelności lub ataków ptaków w powietrzu nie mógł lecieć dalej. Ostatni zdrowy balonik został odcięty i wypuszczony w dalszą drogę.

#Görlitz #Zgorzelec #Luftballon #Balonik #Wunsch #Życzenie #DobraNadzieja

Okazało się, że tego samego dnia około godziny 15:00 z przygranicznego do Zgorzelca miasta Görlitz-Weinhübel grupa rodzin wraz ze swoimi pociechami posłało w niebo liczne baloniki wypełnione helem. Do baloników przywieszono życzenia dzieci. W sumie dziecięcych liścików było około 50!
Oznacza to, iż wszystkie balony prowadzone zachodnim wiatrem udały się w kierunku Polski i właśnie tutaj mogą zostać odnalezione w różnych miejscach przez innych, tak jak miało to miejsce w przypadku Pana Kamila ?

Dowiedzieliśmy się, że chłopiec swoje 5-te urodziny będzie obchodził 02.07.2021.
Gdyby ktoś zechciał wysłać kartkę urodzinową i sprawić dziecku radość zapraszamy do kontaktu prywatnego po adres chłopca.

Ponadto zgłaszajcie, jeśli u Was przypadkiem wylądowały kolejne baloniki z wiadomościami 🙂

Źródło: FB/Polska Strona Görlitz www.facebook.com/PolskaStronaGoerlitz