Redakcja

Witajcie!
Chciałbym podzielić się z Wami pomysłem, który chodził mi pogłowie już od dłuższego już czasu. Mianowicie kusiło mnie założenie hobbystycznego bloga motoryzacyjnego w najszerszym tego pojęcia znaczeniu. A kiedyś z czasem może nawet wydanie jakiegoś czasopisma motoryzacyjnego w klasycznej, papierowej formie.
Jednak po kolei, nie odbiegając od pierwotnego założenia.

Prowadziłem już kiedyś wcześniej tego typu blog, jednak o określonej gałęzi motoryzacji którą się interesuję najszczególniej. Pisałem też dla innych znanych internetowych serwisów motoryzacyjnych, a także do czasopisma motoryzacyjnego. Oczywiście jako miłośnika czterech kółek interesuje mnie wszystko po trochu, lecz nie na każdy temat potrafiłbym się już wypowiedzieć tak samo obszernie. Ponadto brak czasu uniemożliwiał zawsze zajmowanie się wszystkim samemu od deski do deski.

Koniec końców temat został zamrożony, ale wciąż gdzieś tam o sobie regularnie przypominał.
Tak oto powstał niniejszy serwis PLANETA FACETA www.planetafaceta.com.pl
Ostatecznie postawiłem na postać bloga o tematyce męskich pasji i zainteresowań, gdyż poza samą motoryzacją interesuje mnie jeszcze mnóstwo innych rzeczy, a bardzo nienawidzę się ograniczać. Założenie bloga stricte „samochodowego”, ograniczyłby mi zbytnio zamieszczanie wpisów nt. np. motocykli czy komputerów itp.

Chciałbym z tego miejsca dotrzeć do kilku dodatkowych osób, pasjonatów różnych dziedzin – głównie motoryzacji, z którymi udało by się z sukcesem realizować taki projekt. Portal dosięgałby wówczas wszelkich możliwych tematów, każdy miłośnik znalazłby tu odpowiednie dla siebie kategorie. Poruszalibyśmy tematy każdej marki samochodowe, porady i naprawy, dziedziny jednośladów, sportu motoryzacyjnego jak np. F1, WRC, Drifting, tuning samochodowy, różne style: JDM, Stance, Custom. Pisalibyśmy o klasycznych reliktach motoryzacji 🙂 Każdy o tym, w czym czuje się najlepiej, bez żadnych przymusów, nic na siłę. Mile widziana była tu też promocja „zdolnej fotografii motoryzacyjnej”, publikowanie galerii. Prezentowalibyśmy relacje z wydarzeń motoryzacyjnych: ze zlotów i zawodów, np. popularnych ostatnimi czasy WrakRace. Nagłaśnialibyśmy dobrze zapowiadające się bazy projektów potrzebujące zwykle wsparcia, jakiejś reklamy, no i oczywiście zloty charytatywne również.

To taka moja wizja projektu w skrócie. Nie przeciągając – jeżeli przeczytałeś ten zarys, dysponujesz czasem, masz w sobie żyłkę dziennikarską, nie jest Ci obca poprawna gramatyka, masz coś co określa się „lekkim piórem”, chciałbyś spróbować swoich sił redaktora motoryzacyjnego, chcesz gdzieś/jakoś zacząć szlifować swój warsztat redaktorski, promować swoje nazwisko, chcesz o czymś opowiedzieć co leżałoby w zakresie takiej właśnie strony internetowej, może również nosiłeś się z zamiarem założenia swojego bloga, lecz nie wiesz jak się za to zabrać i ogólnie tak samo podobnie żyjesz motoryzacją – odezwij się, może to właśnie siebie szukamy!

Twoje miejsce zamieszkania nie ma znaczenia!
(MY mieścimy się w Gliwicach)

SŁOWA KLUCZOWE: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,