Cristiano Ronaldo – Pijcie wodę!

Cristiano Ronaldo – Pijcie wodę!

17 czerwca, 2021 0 przez REDAKCJA

Cristiano Ronaldo – można go lubić lub nie, ale zna go praktycznie każdy i na pewno nie można odebrać mu kilku cech: kocha piłkę nożną, jest wyjątkowo utalentowanym graczem, a do tego wpływową postacią. Światowej klasy piłkarz jednym ruchem ręki odebrał potentatowi Coca-Cola 4 mld. dolarów.

UEFA EURO 2020/2021 Cristiano Ronaldo - Pijcie wodę! Coca-Cola diss
UEFA EURO 2020/2021 Cristiano Ronaldo – Pijcie wodę! Coca-Cola diss

Czym jest władza i co to znaczy mieć wpływ? Cristiano Ronaldo w moment to zobrazował. „Pijcie wodę” – rzekł, odstawiając na bok, z dala od siebie i widoku kamer – buteleczki coca-coli.

Notowania amerykańskiej spółki błyskawicznie spadły w dół. Coca-Cola, szybko odniosła się też do całej sytuacji. Jej rzecznicy stwierdzili, że: „Nic się nie stało„.
Polacy doskonale znają ten popularny stan, gdy mówi się, iż nic się nie stało, a mimo tego jak wiele żalu pozostaje..

Oczywiste brawa dla portugalczyka za rozbudzanie świadomości i promowanie zdrowego stylu życia.

Wielu stwierdzi (już napotkaliśmy takie opinie), że tym zagraniem piłkarz zrobił firmie tylko dodatkową reklamę. A no nie. Ronaldo to znany na całym globie piłkarz, którego wielu podziwia i wręcz naśladuje. Taki gest na oczach widzów, fanów i miłośników piłki nożnej utkwi w pamięci na dobre i wywoła podobne reakcje – ludzie zamiast sięgać po słodzone gazowane napoje, przypomną sobie sytuację i również sięgną po zdrową wodę. Ale to akurat dobrze!

You don’t have to be an influencer, to make influence!

Popularności można używać w dobrych i złych celach. Jeżeli jesteś osobą publiczną, znaną i rozpoznawalną to możesz wpływać na kształtowanie opinii wielu ludzi. Chwała Ci za to, jeżeli używasz tej supermocy w słusznych celach. Małym gestem możesz zmieniać świat. Tak jak to zrobił Ronaldo. Za samo sprowokowanie możliwości do dyskusji, zachęcenia do czytania, doinformowywania się, należą mu się podziękowania.
Tutaj warto wspomnieć tych zwykłych przeciętnych i bezbarwnych instagramerów, „znanych tylko z tego, że są znani”, którzy stają się i określają „influencerami” wyłącznie dla własnej próżnej potrzeby zdobycia popularności i zarobienia na tym paru groszy. Macie z kogo brać przykład.


W kwestii bannerów turnieju piłkarskiego, bo to może kogoś zdziwić. Nie cofnęliśmy się w czasie!
Właśnie rozpoczął się turniej UEFA EURO 2020. Tak, dokładnie. Turniej planowo przypadał na zeszły rok, jednak zdecydowano o jego przesunięciu na rok 2021, ze względu na ogłoszoną na świecie pandemię. Organizatorzy postanowili również nie zmieniać nazwy wydarzenia, gdyż ta edycja turnieju miała uczcić 60-lecie mistrzostw w Europie (1960-2020).

Film z konferencji na YT pod linkiem: www.youtube.com/watch?v=x2ZLS1V3iMw

Cristiano Ronaldo – Pijcie wodę! Coca-Cola diss

My również apelujemy do wszystkich, zwłaszcza w te nadchodzące upalne, letnie dni: Pijcie DUŻO wody! i odpowiednio zbalansujcie czas spędzony na słońcu i w zacienionych miejscach.

Posiadacie zdrowe nawyki dbania o odpowiednie nawodnienie organizmu?
Pijecie Coca-Colę?
Co myślicie o zachowaniu piłkarza?
Zapraszamy do dyskusji 😉